Home › Dlaczego tyjemy

Dlaczego tyjemy

Tusza oraz otyłość to schorzenia, które dotykają coraz pokaźniejszą ilość populacji oraz to nie tylko w Stanach Zjednoczonych, niemniej jednak także w Polsce oraz innych krajach cywilizowanych. Nadrzędnym powodem tych dwóch schorzeń są zaburzenia bilansu energetycznego. Jak donoszą fachowcy jemy coraz to więcej niezdrowych zakąsek, oleistych potraw i węglowodanów, jakie na krótki czas zaspokajają uczucie głodu dając do organizmu bomby opustoszałych kalorii. Przyczyn nadwagi jest dużo, dlatego każdy kto się z nią zmaga powinien je zapoznać. W ten sposób można łatwo dowiedzieć się gdzie tak de facto tkwi główna przyczyna kłopotu. Od tego też należy zacząć walkę z nim.

Okazuje się, że nie wykazujemy wystarczającej aktywności fizycznej.

Powodem tego są coraz to bardziej zaawansowane udogodnienia, które powodują, że większość spraw jesteśmy w stanie załatwić bez wychodzenia z domu.

W dodatku społeczeństwo z roku na rok jest znacznie bardziej wykształcone.

Absorbujemy wysokie stanowiska, wykonujemy pracę biurową, co także nie przekłada się na żaden wydatek energetyczny dla organizmu.

Jemy nadmiernie wielokrotnie, nadmiernie okazjonalnie lub też nieregularnie.

Prawidłowy, dzienny zarys żywieniowy ma obowiązek zawierać w sobie pięć niedużych, zbilansowanych posiłków zażywanych o równych porach dnia. Oprócz tego analitycy, którzy odpowiedzialni są za prowadzenie licznych badań cywilnych zauważają, że z roku na rok chętniej sięgamy po wysokokaloryczny alkohol, jaki nieraz staje się dla nas wyjątkowym sposobem na zabicie swobodnego czasu i rozluźnienie po stresującym dniu pracy..


Inne artykuly na: skuteczne tabletki na odchudzanie

<< Poprzedni
Następny >>