Home › Jak spędzimy urlopik w roku 2013

Jak spędzimy urlopik w roku 2013

Sezon letni zbliża się , więc rodacy coraz poważniej myślą nad sposobem spędzenia swojego urlopu. Istnieje kilka popularnych metod spędzania przez Polaków urlopu. Poniżej wymieniono najczęstsze
1) Bałtyk albo góry w Polsce
Cały czas najpopularniejszy azymut naszych wyjazdów wakacyjnych. Nadbałtyckie miasteczka i górskie uzdrowiska są cały czas chętnie odwiedzane przez rodziny z pociechami. W 2016 roku przeżyły największe zagęszczenie turystów od lat, co według wielu obserwatorów ma związek z wprowadzeniem przez rząd programu pomocowego 500+. Zazwyczaj na takie wyjazdy wybieramy się za pomocą pociągu lub posiadanego auta
ZDJECIE3 2) Wakacje zorganizowane
Coraz większą popularnością cieszą się zagraniczne, zorganizowane wakacje wraz z pośrednikiem. Biuro podróży załatwia wtedy transport, rezerwuje luksusowy hotel, a gościom pozostaje tylko cieszyć się z nieograniczonego jedzenia i napojów w hotelowych restauracjach czy barach. W ofercie zwykle są też organizowane tripy po okolicy, za które jednak trzeba więcej się wykosztować. Najpopularniejszymi miejscami docelowymi w tej sytuacji są Grecja, Hiszpania,Włochy czy Chorwacja. Poprzez niestabilną atmosferę w państwach afrykańskich zmalała popularność tego kierunku. W tym roku biura podróży szacują niespotykaną ilość chętnych na zagraniczne wojaże.
3) Urlop u familii
Wielu z nas posiada rodzinę w niewielkich miejscowościach, lub w ciekawie zlokalizowanych obszarach i to tamplanuje swoje urlopy.

Pragniemy wyrwać się z wielkomiejskiego szumu i zgiełku więc wyjeżdżamy na obszary niezurbanizowanepo to aby wypocząć i zrelaksować się na łonie natury.
4) Urlop Polaka czyli czas napraw
W dalszym ciągu duże grono osób własny urlop wypoczynkowy spędza napróbach usprawnienia własnych warunków mieszkaniowych. W trakcie wakacji odświeżamy kolor ścian, wymieniamy podłogę, czy remontujemy łazienkę Po urlopie spędzonym na takim "wypoczynku" wracamy do pracy czekając na następny rok i na następną okazję do wypoczynku..
.