Home › Pomysł na weekend: Wenecja

Pomysł na weekend: Wenecja

Włochy są najbardziej sławnym krajem wśród podróżników. Większość z nas śni o tym, żeby chociaż raz odwiedzić to położenie, gdzie działy się najważniejsze zdarzenia oddziałujące na wspólną historię. Oczywiście mamy ochotę także poznać tę stolicę pizzy, o gorącym klimacie w której wszystkie okresy roku są właściwe na wspaniałą wycieczkę. Współcześnie na celownik bierzemy najpopularniejszą na globie stolicę par - Wenecję. Jak zaplanować podróż, która nie zrujnuje naszego budżetu? O tym dowiecie się z tego artykułu!

Pierwszym ruchem o którym musimy pomyśleć zostaje dogodna logistyka. Warto wspomnieć, że Wenecja z biegiem lat bardzo się rozrosła a także jej rejony wybiegają daleko poza półwyspy morza adriatyckiego.

Jest to ogromna szansa dla podróżujących, ponieważ lądowa część miasteczka jest bardzo dobrze połączona z zabytkową częścią.

Mamy więc opcję pozostawienia wozu na stałym lądzie za znacznie niską cenę rzędu 20 euro za dobę, a kolejno przemieszczenia się do głównych atrakcji za pomocą tramwajów wodnych, których infrastruktura jest niesamowicie rozwinięta. Podziwiając zabytki powinniśmy mieć na uwadze, że Wenecja jest jednym z najczęściej zwiedzanym miejscem na globie. Nie dziwi jednak fakt, że Włosi chcą mieć korzyści na podróżach, którzy codziennie uprzykrzają im życie. Wybierając się bistro musimy wziąć po uwagę to,że, do wartości menu zostanie dodana wartość nakrycia, a również wartość paragonu zwiększy się automatycznie o stały napiwek dla obsługi, który wynosi zazwyczaj dziesięć procent sumy zamówienia. WC miejskie również są płatne, na szczęście prawie wszędzie mamy możliwość skorzystać z darmowej wody pitnej..