Home › Rynek nieruchomości we Wrocławiu – informacje

Rynek nieruchomości we Wrocławiu – informacje

Na okresie ostatnich kilku lat, stan w branży nieruchomości we Wrocławiu całkowicie się zmieniła. Około szanowanko pięć lat temu mogliśmy kupić świeże kwatery w tym miasteczku za całkiem przyzwoitą kwotę. Niestety, obecnie ceny nowoczesnych lokali we Wrocławiu są podobne do tych, które przykładowo panują w mieście stołecznym naszego kraju lub na Pomorzu. Z jakiego powodu tak się dzieje? Na to pytanie próbujemy odpowiedzieć w niniejszym tekście!

Przyczyną wzmocnionego ruchu na dolnośląskim rynku mieszkaniowym, którego efektem jest powstawanie nowoczesnych mieszkań, zostaje przede wszystkim wielka migracja do tej miejscowości Dolnego Śląska. Dobra ewentualność ekonomiczna tego rejonu, a także stale polepszające się warunki pracownicze, przywabiają so siebie sporo osób którzy pragną polepszyć stan własnego funkcjonowania.

Największym rozwojem charakteryzuje się branża informatyczna i to właśnie Ci specjaliści są tutaj najchętniej potrzebni. Efektem nawału nowych mieszkańców miasta jest bardzo duży popyt na lokale mieszkalne. z tego powodu deweloperzy decydują się rozpoczynanie projektów na terenie całego Wrocławia. Sporą popularnością cieszą się Krzyki czy Grabiszyn.

Jednakże odnajdują się konsumenci drogich nieruchomości, nawet na obrzeżach takich jak Nowe Żerniki.

Drugim powodem, który przesądza o natężonym ruchu mieszkaniowym, jest migracja młodych osób do Wrocławia. Dzieje się tak poprzez konkurencyjność ośrodków edukacyjnych, które przyciągają do się uczniów nawet z najdalszych krańców Polski. W powiązaniu z tym wynajmujący lokali mogą pozwolić sobie na ustalanie wysokich miesięcznych czynszów. Szacuje się, że przeciętny koszt wynajęcia jednoosobowego pokoju wynosi szacunkowo 800 złotych za miesiąc..