Home › Wsparcie filmowców – podnośniki koszowe

Wsparcie filmowców – podnośniki koszowe

Produkcja filmowa kojarzy nam się głównie z planem filmowym, kamerami a także konstrukcjami naśladującymi filmowaną rzeczywistość.

Od czasu do czasu w brukowcach ukazują się obrazy z realizacji scen w mieście, czy przyczep służących aktorom za garderoby. Jednakże stworzenie filmu jest dużo bardziej skomplikowanym interesem.

Chcąc mu się bardziej przyjrzeć, należy zwrócić uwagę w stronę jego kwestii technicznych.

Bez specjalnego oprzyrządowania nie powstało by bowiem żadne dzieło filmowe. Dzisiaj przedstawiamy kilka realizacyjnych faktów ze świata filmu!

Realizacja filmu często wiąże się z koniecznością realizowania szeregu czynności na wysokości. Pomyślmy chociażby montaż scenografii czy sceny kręcone z górnej perspektywy.

Sprzętem, który umożliwia tego typu prace są podnośniki koszowe.

Te urządzenia znacząco ułatwiają pracę autorytetów filmowych.

Podnośniki koszowe wykorzystywane są do napomnianego pierwotnie montażu czy też demontażu scenografii. Dzięki nim można także zrealizować wyjątkowe ujęcia.

Ale to nie wszystko kaskaderskie ujęcia w których aktor jest na dużej wysokości, są też wspomagane przez wynajęcie podnośnika koszowego.

Wielokrotnie okazuje się, że za pomocą wyspecjalizowanych kamer czy dronów nie udaje się nakręcić tak dobrego materiału filmowego, jak przy użyciu podnośników koszowych. W ostatnim czasie kręcąc jeden z polskich seriali we Wrocławiu, użyto podnośnika koszowego w celu naświetlenia pomieszczeń.

Polegało to na montowaniu silnych lamp na podnośniku doświetlając sceny od zewnątrz..


Polecamy: http://podnosniki.promocjawnecie.pl/

Zobacz:
Style odchudzania w obecnych czasach
Jagody Acai na pozbycie się nadwagi
Nowe lokale w Warszawie
Jaki środek na łysienie według was - próbowałem już wiele leków
Reklama internetowa tapeta
Prace wysokościowe podział branży